Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Saulės vonios: nesveika, bet norisi…

saules-idegisDegintis nesveika. Bet vis dėlto atėjus vasarai saulės vonios tampa vienu geidžiamiausių malonumų. Tad jei vis dėlto nusprendei pasiduoti pagundai ir pasimėgauti šiluma saulės atokaitoje – pasirūpink ir tinkama apsauga!

Odos nudegimai, ankstyvos raukšlės, pigmentinės dėmės ar net šiurpą kelianti melanoma – visa tai gali tapti kaina, kurią sumokame už pernelyg ilgą lepinimąsi saulės voniomis. Nors medikai choru tvirtina, kad deginimasis saulėje vidurdienį – tiesiausias kelias į dideles grožio ir sveikatos problemas ateity, vis dėlto kai saulė – toks retas svečias mūsų krašte, sunku atsispirti pagundai bent keletą atostogų dienų į valias pasidžiaugti jos spinduliais.

•    Mūsų platumose rekomenduojama degintis nuo 8 iki 12 val. ir vėliau, nuo 17 val. vakaro. Tuo metu saulės spektre yra maksimalus kiekis UV spindulių, o infraraudonųjų (kurie mus ir „kepina“) – minimalu. Dermatologai paskaičiavo, kad mums, vidurinių platumų gyventojams, užtenka 50 saulės vonių per metus (įskaitant ir dirbtines, ir natūralias).

•    Ar kremas su SPF indeksu apsaugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių? Deja, ne visiškai. Odą veikia 2 tipų ultravioletiniai saulės spinduliai – A ir B. A tipo spinduliai lemia odos senėjimo ir sausėjimo procesus, o B tipo formuoja įdegį ir gali lemti nudegimus. Daugelis kremų su SPF indeksu apsaugo tik nuo B tipo spindulių, o kenksmingieji A tipo spinduliai ir toliau nepastebimai dirba savo darbą. Beje, būtent pastarieji gali išprovokuoti ir melanomos atsiradimą. Taigi kad oda būtų maksimaliai apsaugota, vertėtų ieškoti nuo saulės saugančių priemonių su cinko oksidu arba titano dioksidu.

•    Kiek reikia tepti apsauginio kremo? Padalink kūną į 11 zonų (kairė, dešinė rankos, kojų priekinė dalis, kojų užpakalinė dalis, krūtinė, pilvas, nugara, galvos sritis, kaklas). Kiekvienai zonai – po juostelę kremo ant rodomojo ir didžiojo piršto.

 •    Po saulės vonių verčiau nešveisti odos. Oda ką tik pradėjo auginti apsauginį ląstelių sluoksnį, kurį šveitiklis kaip tik ir nutrintų. Taigi šią procedūrą verčiau atlikti po keleto dienų.

•    Jei vis dėlto saulės vonių buvo aiškiai per daug ir oda ėmė kaisti ir perštėti, ją efektyviai nuramins losjonas iš lygiomis dalimis sumaišytų arbūzų bei agurkų sulčių.

Eli.lt

 

 Joniskio.info

(Visited 36 times, 1 visits today)
123456