Lietuvoje šeimos įvaikina ir po du, ir po tris kartus

0
213

Pastaruoju metu šalyje kasmet vis daugiau šeimų nusprendžia įvaikinti dar vieną ar kelis vaikus. Įvaikinami ir vaikai, turintys nedidelių išgydomų sveikatos sutrikimų.

Kaip įprasta, manoma, kad daugiausia šeimos, neturinčios atžalų, įvaikina be tėvų globos likusius vaikus. Pastaruoju metu išryškėjusios įvaikinimo tendencijos paneigia tokią nuomonę.

Iš šiemet 74 įvaikinusių šeimų 23 šeimos prieš įvaikindamos jau augino įvaikintus vaikus (iš jų 3 šeimos įvaikino po trečią vaiką), o 17 šeimų turėjo biologinių vaikų. Pernai tokių šeimų atitinkamai buvo po 11.

Pastaruoju metu lietuviai įvaikina ir vaikus, kuriems nustatyti alerginiai susirgimai, atopinis dermatitas, astigmatizmas, toliaregystė, funkciniai širdies, raumenų tonuso, mišrūs raidos ir kiti nežymūs sveikatos sutrikimai.

„Džiugu, kad įvaikinusios lietuvių šeimos ryžtasi įvaikinti dar kartą, kad vis dažniau įvaikina ir biologinius vaikus auginančios poros. Tai rodo, kad keičiasi visuomenės požiūris į įvaikinimą, ir paneigia kai kurias išankstines neigiamas nuostatas be tėvų globos likusio vaiko atžvilgiu, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Alina Jakavonienė.

Per dešimt šių metų mėnesių lietuvių šeimos įvaikino 79 be tėvų globos likusius vaikus.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaiko teisių apsaugos ir pagalbos skyriaus Įvaikinimo poskyrio vedėja Oksana Pedaniuk tel. (8 5) 213 7992, e. p. oksana.pedaniuk@vaikoteises.lt.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija