Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kaip išvalyti langus?

Švarūs langai kalba apie švarią patalpą bei darbštų ir tvarkingą patalpos savininką. Vis dėlto visi gerai žinome, kad langų valymas yra sunkus darbas, reikalaujantis jėgų, laiko ir kantrybės. Butų savininkai nešvarius langus slepia ilgomis užuolaidomis, tuo tarpu nešvarumai, esantys ant langų, yra aiškiai matomi (ypač šviečiant saulei) biuruose. Švarūs langai suteikia elegancijos ir jaukumo bet kuriai patalpai, todėl valymo paslaugos tampa vis populiaresnės – daugelis supranta, kad galima nuoširdžiai rūpintis interjeru, tačiau patalpoje nebus švaru tol, kol langai bus neišvalyti.
Įmonės, kuriose teikiamos įvairios valymo paslaugos, valo langus įstaigose, namuose ir butuose. Be to, valomi ne tik langai, bet ir palangės, rėmai, žaliuzės. Langai valomi su kopėčiomis (dažniausiai iki 6 metrų) ar keltuvais – net ir aukštai esantys langai gali būti švarūs ir blizgėti. Tačiau valymo paslaugos kainuoja gana brangiai, todėl nedidelės įmonės, kaip ir butų savininkai, dažniausiai langus valosi patys.
Jei nusprendžiate patys valyti langus, pirmiausia turėtume pasirūpinti tinkamais įrankiais ir priemonėmis. Be to, valymui reikia išsirinkti ir tinkamą dieną – nepatartina valyti pučiant vėjui, lyjant lietui arba šviečiant saulei, kadangi taip padidėja tikimybė ant langų palikti nepageidaujamas žymes. Šiandien langų valymo priemonių yra daugybę. Tačiau svarbu išsirinkti tinkamą. Vis dažniau kalbama, kad tinkama šluostė yra naudingiau už gerą valiklį. Rekomenduojama naudoti mikropluošto šluostes arba aukštos kokybės popierinius rankšluosčius, kadangi jie puikiai sugeria drėgmę. Langai dažnai valomi ir laikraščiu, kadangi jis puikiai blizgina ir nepalieka pūkelių. Tačiau, jei valant laikraštis prisiliečia prie plastikinio lango rėmo, tai rėmas pasidaro juodas dėl laikraštyje naudojamų dažų. Neretai tokias dėmes gali nuvalyti tik plastiko valiklis. Be to, nuo laikraščių juoduoja rankos. Šiandien galima rinktis ir iš gausybės langų valiklių. Valiklius galima gamintis ir patiems, pvz., vandeniu atskiesti actą ar amoniaką arba įsilašinti į vandenį indų ploviklio. Valiklio nereikia naudoti daug, juo reikia tik lygiai sudrėkinti lango paviršių. Valyti reikia tol, kol stiklai tampa visiškai sausi, tuomet reikia apžiūrėti langą iš skirtingų kampų, kad būtų matomos visos valymo skysčio liekanos. Jei langai yra apsinešę riebalais, pirmiausiai dėmes reikia pavalyti alkoholiu suvilgyta šluoste.
Nors yra daugybę patarimų, kuriais vadovaujantis langus galima sėkmingai išsivalyti patiems, tačiau neretai, net ir stengiantis, reikiamas rezultatas nėra pasiekiamas. Prastai langus išvalęs žmogus jaučiasi išsekęs ir liūdnas. Be to, kartais reikia valyti ir aukščiai esančius ar sunkiai pasiekiamus langus, tad valymo paslaugos šiandien vis labiau klesti.

——————————————————————————————

Reklama:
langų remontas Vilniuje

(Visited 115 times, 1 visits today)
123456