7.8 C
Joniškis
2024 / 03 / 29

Kaip išvalyti laikrodį

Ar jau skaitėte?

Laikrodžiai yra viena puikiausių papuošalų rūšių. Jie tikrai neatsilieka nuo žiedų, vėrinių ar apyrankių. Laikrodžiais privalome rūpintis, kad jie tinkamai funkcionuotų ir neprarastų savo išvaizdos. Metodas, kurį renkatės, norėdami išvalyti laikrodį, priklauso nuo laikrodžio tipo. Tačiau valymas tikrai nepakenks nei vienam laikrodžiui.

- Reklama -

Kaip paruošti laikrodį valymui

Nustatykite, iš ko pagamintas laikrodžio dirželis. Valymo metodas priklauso nuo to, koks dirželio tipas. Dirželis gali būti metalinis, odinis, medžiaginis ar nerūdijančio plieno. Jei Jūsų laikrodžio dirželis plastikinis, valyti jį galite taip, kaip metalinį.

Jei įmanoma, nuimkite dirželį nuo laikrodžio ciferblato. Jei dirželio pašalinti neįmanoma, būkite atsargūs, naudodami valymo skysčius, kad nesugadintumėte laikrodžio. Jei nuimsite dirželį, visas dalis pasidėkite į saugią vietą, kad nepamestumėte.

Pasiimkite valymui skirtas medžiagas. Priklausomai nuo to, kokį laikrodį valysite, Jums reikės medvilninės šluostės, švelnios valymo priemonės, nedidelio dubenėlio ar taros. Jei valysite odinį dirželį, naudokite odai skirtą valiklį.

Laikrodžio dirželio valymas

- Reklama -

Meskite savo nailoninę laikrodžio apyrankę į skalbimo mašiną. Pakankamai lengva! Jei laikrodžio dirželis bus atskirame tinkliniame krepšyje, Jums nėra ko jaudintis. Kaučiukas, esantis nailoniniame dirželyje, sugeria prakaitą, todėl jei retsykiais jo neišplausite, jis sutrūkinės ir sulūš.

Padarykite švelnų vandens ir muilo mišinį. Jei Jūsų laikrodžio dirželis yra odinis ar medžiaginis, vietoj muilo naudokite mažą kiekį acto. Taip pat galite naudoti indų ploviklį ir kambario temperatūros vandenį.

Įdėkite laikrodžio dirželį į paruoštą valymo mišinį. Jei dirželis metalinis, atminkite, kad galima naudoti tik vandens ir muilo mišinį

Leiskite dirželiui pamirkti. Jei dirželis nėra labai purvinas, nebūtina laukti valandą ar daugiau, turėtų užtektų ir poros minučių. Jei dirželis labai suodinas, pamirkykite jį apie pora valandų.

Išimkite dirželį iš valymo priemonės. Nusausinkite dirželį poliravimo šluoste ar audiniu, kuris nepalieka pūkų. Būkite atsargūs, nesubraižykite paviršiaus. Patikrinkite, ar ant dirželio nelikę jokių nešvarumų.

Sulenkite laikrodžio dirželį, kad patikrintumėte, ar tarpeliuose nėra nešvarumų Dažnai šiose vietose būna susikaupę įvairių nešvarumų. Odiniuose dirželiuose yra mažiau tarpelių nei metaliniuose, tačiau ir čia galima rasti užsilikusio purvo.

Naudokite dantų krapštuką, kad išvalytumėte užsilikusius nešvarumus. Tai puikus būdas smailiu dantų krapštuko galu iš laikrodžių dirželių tarpelių pašalinti nešvarumus, kurių neina išvalyti šluoste.

Kruopščiai išdžiovinkite laikrodžio apyrankę. Vandens perteklių galite pašalinti su šluoste arba, jei turite laiko, galite leisti dirželiui natūraliai išdžiūti. Taip pat galite išdžiovinti laikrodžio apyrankę su džiovintuvu.

Laikrodžio ciferblato valymas

Pasidarykite muilo ir vandens mišinį. Naudokite švelnų muilą ir neįdėkite jo per daug.

Nenaudokite baliklio. Tokiu būdu Jūs pažeisite arba visai sugadinsite savo laikrodį. Jokiu būdu nenaudokite jokių cheminių medžiagų, išskyrus muilą.

Nušluostykite laikrodžio ciferblatą. Valyti galite keliais būdais – su poliravimo šluoste arba audeklu nepaliekančiu pūkų. Tik nevalykite per stipriai, kad nepažeistumėte ar nesubraižytumėte ciferblato. Nuvalykite pirštų antspaudus ir kitus nešvarumus.

Nuvalykite sritis, esančias tarp ciferblato ir dirželio. Šiam reikalui galite panaudoti dantų krapštuką. Ausų krapštukai – taip pat geras pasirinkimas. Jei norite labai kruopščiai viską išvalyti, turite valyti kiekvieną laikrodžio dalį.

Dar kartą nuvalykite visą laikrodį su šluoste, nepaliekančia pūkų. Kai tik surinksite laikrodį ir pridėsite laikrodžio apyrankę, Jūs privalote dar sykį viską kruopščiai nuvalyti, kad neliktu vandens ar muilo.

Praktiniai patarimai:

– Jei laikrodžio dirželis odinis, turėtumėte jį keisti bent kas 6 mėnesius.

– Odinis dirželis tarnaus ir visada išliks gražesnis, jei saugosite jį nuo drėgmės.

– Jei Jūsų laikrodžio dirželis yra iš kaučiuko, jį sušlapinus tiesiog nuvalykite sausu audiniu, truputį palaukit, kol nudžius ir dėvėkite toliau.

– Nusiimant laikrodį, kaučiukinę laikrodžio apyrankę nelenkite labai stipriai, kitaip galitę ją pažeisti per lenkimo vietą.

– Kad laikrodyje nesusidarytų kondensatas, stenkitės vengti staigių temperatūros pokyčių.

– Kad nesusibraižytų laikrodžio stikliukas, nemėtykite jo bet kur, o laikykite kokioje nors dėžutėje ar minkštame audinyje.

– Periodiškai nuneškite laikrodį pas meistrą, kuris patikrins Jūsų laikrodį.

 

TOP naujienos

Buvęs Seimo narys prabilo apie praeities ryšius su nusikalstamomis grupuotėmis

Ne vienas Seimo narys savo ryšius su įvairiomis nusikalstamomis grupuotėmis linkęs slėpti, tik ne Ligitas Kernagis (53). „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Auksinė daina“ filmavime...

Skatina naudoti alternatyvius degalus

Lietuvoje bus skatinama naudoti alternatyviaisiais degalais varomas transporto priemones ir plėtoti tam reikalingą infrastruktūrą, siekiant mažinti transporto priklausomybę nuo naftos ir sušvelninti poveikį aplinkai. Planuojama...

2016 m. savivaldybės finansinis pajėgumas augs

Vykdydama Konstitucinio Teismo nutarimo nuostatas, Finansų ministerija nuo 2016 m. keičia savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodiką, pagal kurią savivaldybės biudžetui tenkanti gyventojų pajamų mokesčio...

Patarimai įsirengiantiems žaidimų kambarį

  Tokius žaidimus, kaip stalo tenisas, biliardas ar stalo futbolas daugeliui teko žaisti ne kartą. Tik greičiausiai, ne savo pačių namuose, bet kur nors biliardinėje,...

Lotynų Amerikos vėjai Joniškyje

    Gegužės 9-ąją Joniškio rajono savivaldybės aikštėje vyko Europos dienos ir 2012-ųjų, kurie paskelbti vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais, minėjimas. Renginio pradžioje visus susirinkusius pasveikino Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintaras Gadliauskas....

Atnaujintos taksi ir „pavėžėjų“ veiklos taisyklės: ką būtina žinoti?

Susisiekimo ministerija primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, susiję su keleivių vežimu už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą („pavėžėjimo“ veikla) ir lengvaisiais automobiliais taksi. Taisyklės numato, kad...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS