Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Joniškyje tikrintas žymėtas kuras

6         Balandžio 18-20 d. Joniškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai kartu su Šiaulių apskrities Valstybine mokesčių inspekcija atsižvelgdami į teisės pažeidimus, susijusius su nelegalia akcizais apmokestinamų prekių apyvarta, akcizinio kuro naudojimą, organizavimo prevencinę priemonę, kurios metu Joniškio mieste tikrino, ar piliečiams priklausančiuose ir vairuojamuose automobiliuose nėra naudojami  dyzeliniai degalai kuriems taikomos akcizų lengvatos. Toks kuras gali būti naudojamas tik žemės ūkyje, žuvininkystėje, ar šildymui.
      Balandžio 18 d. priemonės metu buvo sustabdyti 9 automobiliai.   Patikrinus automobilį ,,AUDI 80”, pagal pateiktą transporto priemonės registracijos liudijimą, priklausantį  N. Akmenės gyventojui A. J., tačiau vairuojamą 56 metų R. Ž., įtarta, kad  transporto priemonės kuro bake esanti kuro spalva vizualiai atitinka žymėto dyzelinio „žalio“ kuro spalvai. Paimtas kuro mėginys išsiųstas tyrimui į Muitinės laboratoriją.
        Balandžio 20 d. reido metu buvo tikrinti 5 taksi automobiliai. Pažeidimų, dėl akcizinių prekių laikymo tvarkos, numatytos norminiuose aktuose, nenustatyta.  
         Policija įspėja, kad žymėto kuro, kuriam taikomos akcizų lengvatos, įsigijimas, naudojimas, laikymas, pardavimas ar kitoks jo perdavimas pažeidžiant teisės aktų nustatytą tvarką – užtraukia baudą fiziniams asmenims nuo vieno  iki dviejų tūkstančių litų, įmonių vadovams ar jų įgaliotiems asmenims nuo trijų iki penkių tūkstančių litų. Už pakartotinį pažeidimą numatyta bauda nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų, o įmonių vadovams ar jų įgaliotiems asmenims – nuo penkių iki dešimties tūkstančių litų.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Joniškio.info

123456