Savaitgalį apskrityje nustatyta 14 neblaivių vairuotojų

0
71
vair

 vair       Praėjusį savaitgalį, liepos 27 – 29 dienomis, Šiaulių apskrities policijos pareigūnai tikrino transporto priemonių vairuotojų blaivumą, apsvaigimą nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

          Buvo patikrinti 934 transporto priemonių vairuotojai, nustatyta 14 neblaivių: 9 vairuotojams nustatytas lengvas, 2 – vidutinis ir 3 sunkus girtumo laipsnis. 5 vairuotojai buvo vartoję alkoholio, bet tikrinimo metu alkoholio koncentracija neviršijo leistinos normos. Vairuotojų, apsvaigusių nuo narkotinių medžiagų, Šiaulių apskrityje nenustatyta.  Daugiausia neblaivių vairuotojų nustatyta Šiaulių mieste ir rajone – 8.

                   Liepos 23-29 dienomis Šiaulių apskrities policijos pareigūnai tikrino krovininių mašinų techninę būklę, krovinio gabenimo dokumentus, vairuotojų darbo ir poilsio režimo reikalavimų laikymąsi. Per savaitę patikrintos 722 transporto priemonės. Išaiškinta 10 pažeidimų, iš jų 2 dėl leistino važiavimo greičio viršijimo, 1 dėl saugos diržų naudojimo tvarkos pažeidimų, 2 dėl tachografų naudojimo tvarkos pažeidimų, 3 dėl techninės būklės pažeidimų, 2 dėl kitų pažeidimų.

                    Taip pat praėjusią savaitę vykdyta prevencinė priemonė, skirta taksi automobilių vairuotojų kontrolei. Per 7 dienas patikrinti 88 lengvųjų  ir 105 maršrutinių taksi automobiliai. Nustatyti 3 lengvųjų  ir 2 maršrutinių taksi vairuotojų saugos diržų nenaudojimo atvejai.

                Policija primena, kad nuo liepos 1 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklių 203 punkto pakeitimas, kuriuo remiantis taksi vairuotojai,  važiuojantys su keleiviais, privalo segėti saugos diržus. Išlyga, anksčiau jiems leidusi gyvenvietėse vežti keleivius neprisisegus saugos diržo, nebegalioja.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Joniškio.info