Ruošiamasi Joniškio miesto dienos šventei

0
66

joniskio-miesto-sventeŠiemet miestelėnus ir svečius Joniškio miesto dienos šventė pasitinka su šūkiu „Joniškis – teatrų miestas“. Birželio paskutinįjį savaitgalį, 27–29 dienomis vyksianti tradicinė šventė vėl kvies visus įsisukti į renginių ratą, pasigrožėti parodomis, pasiklausyti dėmesio vertų koncertų.

Visa šventės renginių programa šiemet bus susieta su teatru, o sekmadienis – teatrų diena, kuomet galėsime išvysti ne vieną Joniškio rajono teatrų premjerą.

Šventės organizavimo komisijos nariai rinkosi jau ne kartą, vykusiuose posėdžiuose kartu su rajono vadovais buvo dalijamasi idėjomis, aptarta preliminari šventės programa, diskutuojama organizaciniais klausimais. Preliminarioje šventės programoje jau ryškėja pagrindiniai miesto gimtadienio renginiai. Tris dienas vyksiančioje šventėje kiekvienas – jaunuolis ar senjoras, joniškietis ar užsienietis, atras sau patinkantį renginį.

Apsilankiusių šventėje laukia tradiciniai renginiai – Joniškio literatų klubo „Audruvė“ literatūrinė popietė, nevyriausybinių organizacijų koncertas „Dainuoju tau, mano mieste“, talentingojo Joniškio jaunimo koncertai, parodos.

Šeštadienį renginiai prasidės nuo ankstaus ryto. Miestelėnai bus žadinami ir kviečiami pabusti iš miego, laukia įspūdinga tradicinė eisena nuo savivaldybės iki kultūros centro, kurioje kviečiamos dalyvauti visos organizacijos ir įmonės kuo išradingiau pasipuošusios teatro atributika. Mieste šurmuliuos tradicinė amatininkų mugė, veiks parodos, atrakcionai, bus organizuojama gražiausių sodybų apžiūra ir apdovanojimai. Šventėje netrūks ir sportiškų užsiėmimų. Dalyvauti kvies gatvės krepšinis ir net šeimų varžytuvės. Tai pat turėsime galimybę išvysti į respublikinę Dainų šventę „Čia – mano namai“ išvykstančių kolektyvų pasirodymus ir juos išlydėti į šventę Vilniuje. Ir, žinoma, kaip be tradicinių „bulių“ kautynių Žemaičių gatvės laukuose ir šeštadienio vidurnakčio fejerverkų!

Laukia įspūdingi koncertai. Penktadienio vakarą miestelėnus kvies sakralinis koncertas Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, turėsime puikią progą pasiklausyti Joniškio kultūros centro estradinės muzikos grupės „Septem band“ dainų. Šeštadienį baigiamajame koncerte visus su muzikine programa linksmins aktorius Marius Jampolskis ir dainininkė Irūna Puzaraitė, grupė „Biplan“, taip pat laukiame atvykstančio pučiamųjų orkestro iš Aucės (Latvija).

Svečiuose laukiama užsienio delegacijų iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos ir Moldovos, su kuriais rajono savivaldybė palaiko bendradarbiavimo ryšius, svečių iš kitų savivaldybių.

Kaip ir kiekvienais metais, kviečiame visas asociacijas, įmones, politines partijas, švietimo įstaigas, nevyriausybines bei kitas organizacijas aktyviai dalyvauti miesto šventės eisenoje. Ruošiantis eisenai prašome nepamiršti šių metų Miesto dienos šventės šūkio – „Joniškis – teatrų miestas“. Pasidabinkite teatro akcentais ir žygiuosime nuo savivaldybės link Joniškio kultūros centro.

Eisenos dalyvius prašome registruotis Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyriuje pas jaunimo reikalų koordinatorę Eriką Šivickaitę (421 kab.), tel. (8 426) 69 146, mob. tel. 8 686 48 820, el. p. erika.sivickaite@joniskis.lt (nurodykite organizacijos pavadinimą, atsakingą asmenį ir jo tel. nr.).

Norintys prekiauti Joniškio miesto dienos šventėje turėtų kreiptis į Joniškio seniūnę Janiną Augustinaitienę, mob. tel. 8 616 42 421, el. p. janina.augustinaitiene@joniskis.lt

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija ir nuotraukos