Miestą gražina jaunimas

0
71

123Turbūt daug kam kėlė nuostabą birželio 21-osios rytą Melioratorių aikštėje būrys besidarbuojančių jaunuolių. Lyg ir nebuvo skelbta visuotinė talka, o darbai vyksta pačiame įkarštyje – vieni ruošia dažyti suoliukus, kiti – jau juos dažo. Prieš vidudienį jaunuoliai persikėlė į miesto centrą. Ten buvo perdažyta tvora, skirianti šalia bažnyčios esantį pėsčiųjų taką ir pagrindinę miesto gatvę. Gražios iniciatyvos autoriai – Joniškio rajono jaunimo sąjungos „Apskritas stalas“, Lietuvos moksleivių sąjungos Joniškio skyriaus ir neformalios hiphopo šokėjų grupės nariai.

Po skandalingo įvykio – graži iniciatyva

Idėja gražinti ir puoselėti miesto aplinką jaunimo organizacijų nariams gimė ne šiaip sau. Prieš kurį laiką nuskambėjusi liūdna istorija apie išlaužytas liepaites sukrėtė ir patį jaunimą. Tada turbūt neatsirado nei vieno, kuris nesmerktų jaunųjų joniškiečių poelgio. Po šio įvykio minėtų organizacijų nariai ėmė svarstyti, kad kiekvienas miestelėnas, o ypač jaunimas, turėtų ne tik saugoti savo gyvenamąją aplinką, bet ir kurti joje grožį.

Po tokių svarstymų Joniškio rajono jaunimo sąjungos „Apskritas stalas“ valdybos narys Rytis Pamparas apsilankė Joniškio seniūnijoje ir išdėstė jaunimo mintis. Seniūnė Janina Augustinaitienė apsidžiaugė, kad jaunimas rodo iniciatyvą ir nori prisidėti prie miesto gražinimo. Gavęs Joniškio seniūnės pritarimą, R. Pamparas ėmėsi darbų – suorganizavo talką.

Atsirado pagalbininkų

Prieš prasidedant darbams, Rytis apėjo visą Melioratorių aikštę ir apžiūrėjo, kur nebėra suoliukų, kur trūksta lentų. Suskaičiavo, išmatavo. „Reikės ieškoti, kas galėtų prisidėti prie šios iniciatyvos ir padovanoti medžio lentų. Vėliau jas išpjausime, nudažysime, sutvarkysime suoliukus“, – kalbėjo vaikinas. Ketvirtadienio rytą Melioratorių aikštėje susibūręs jaunimas beveik per dvi valandas nudažė visus, neišlaužytus suoliukus. Kitus artimiausiu metu sutvarkys.

Nepaliesti liko tie suoliukai, kuriuos anksčiau sutvarkė ir nudažė daugiabučių namų gyventojai. Visomis priemonėmis, reikalingomis dažant suoliukus ir žaliais dažais pasirūpino joniškietis Vigantas Striūgas. Jaunimas džiaugiasi ir nuoširdžiai dėkoja ponui V. Striūgui, kuris mielai prisidėjo prie kilnaus tikslo.

Ir toliau gražins miestą

Vėliau jaunimas persikėlė į miesto centrą. Ten buvo nudažyta šalia bažnyčios esanti tvora. Pilkos spalvos dažais pasirūpino Joniškio seniūnija, o pritrūkus priemonėms, reikalingoms darbams atlikti – Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys Artūras Rimkevičius. Tą dieną buvo perdažyta ir šalia miesto parko esanti metalinė konstrukcija.

Jaunimo teigimu, tokie darbai mieste vyks ir toliau. Bus tvarkomi kiti gyvenamieji kvartalai, gražinama jų aplinka. Talkoje dalyvavusios merginos turi ir savo planų. Ant nudažytų suoliukų jos planuoja nupiešti baltas ramunes. Merginų manymu, gėlės suteiktų spalvų ir vasariško žaismingumo gyvenamai aplinkai.

Jaunimo reikalų koordinatorės informacija

Joniškio.info

123

Centre –  jaunimą bendram darbui
subūręs Rytis Pamparas