Mažieji sodininkai – leiskite jiems pasireikšti

0
88

Kiekvienas norime, kad mūsų vaikai būtų atsakingi, darbštūs, kantrūs, kuo daugiau laiko praleistų gryname ore ir sveikai maitintųsi. Visa tai galima suderinti ir paversti žaidimu – tuo, kas vaikams labiausiai rūpi. Tai padaryti skatina ir padeda „Nojaus sėklos“ ir jų specialiai atrinkta sėklų linija, skirta vaikams (Kids Dream Garden).

Vaikų sėklų linija – kas tai?

Labai svarbu nuo pat mažens vaikus supažindinti su juos supančiu pasauliu, kurio vienas iš svarbiausių elementų yra mityba. Vaikai turi žinoti, iš kur ant jų stalo atkeliauja maistas, kaip jis užauginamas, nes tik tada bus ugdomas požiūris į maistą, mokinamasi, kad maistą reikia vertinti ir negalima išmesti. Taip pat tai padeda statyti sveikos mitybos, o kartu – sveikos gyvensenos, pamatus. Paragavęs paties užsiaugintų daržovių vaikas visa tai perpras ir įvertins labiau.

„Nojaus sėklų“ vaikų sėklų linijoje galima rasti plačią įvairovę gėlių, daržovių ir uogų sėklų. Mažieji sodininkai, padedami darželių auklėtojų, tėvų arba kitų suaugusiųjų, gali auginti nasturtes, saulėgrąžas, agurkus, morkas, visų vaikų mėgstamas žemuoges ir kitus augalus. Visos sėklos yra kruopščiai atrinktos, ant visų sėklų pakelių yra pateikti aiškūs aprašymai ir nurodymai, kaip sėklas sėti ir kaip augalus prižiūrėti.

Dovanos už užaugintą derlių

Visi vaikai mėgsta žaisti, o dar labiau mėgsta žaisti ir laimėti smagias dovanas – planšetinį kompiuterį, išmanųjį telefoną, stalo žaidimų. Šiuos prizus mažieji sodininkai gali laimėti dalyvaudami „Nojaus sėklų“ organizuojamame žaidime „Pasodink, užaugink, nufotografuok, atsiųsk ir laimėk puikų prizą“, kuris vyksta nuo 2017 m. balandžio 24 d. iki 2017 spalio 31 d.

Viskas, ką turite daryti, tai įsigyti vieną bet kurią Kids Dream Garden sėklų pakuotę, pasėti arba pasodinti, užauginti, nufotografuoti augalą, derlių arba mažąjį sodininką kartu su augalu arba derliumi ir užsiregistruoti žaidimo tinklalapyje (www.kidsdreamgarden.com). Nugalėtojas bus atrenkamas atsitiktinumo tvarka ir išsidalins prizus – planšetinį kompiuterį, išmanųjį telefoną ir 20 stalo žaidimų.

Žaidime gali dalyvauti tiek darželiai, tiek įvairios kitos bendruomenės, taip pat ir privatūs asmenys, svarbiausia – dalyvauti gali mažieji sodininkai iki 16 metų amžiaus.

Dovanos stiprina draugystę

Kiekvienais metais beprasidedant sėjos sezonui „Nojaus sėklos“ su dovanomis aplanko vis kitą Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Šiemet – tai naujai įkurtas Kauno lopšelis-darželis „Aviliukas“, kurio bendruomenė labai rūpinasi darželio teritorija ir nori įkurti „Svajonių sodą“, kuriame augintų įvairius augalus. Mažieji sodininkai yra įsitikinę, kad sode galėtų smagiai leisti laiką, pažinti augalus, išmoktų daržininkystės paslapčių.

Dovanų gautos daržovių bei gėlių sėklos, daiginimui ir auginimui reikalingos priemonės tik dar labiau sužadino darželinukų norą kuo greičiau kibti į darbus ir žada sąžiningai rūpintis augalais, kad sulauktų ypač gausaus derliaus, kuriuo nori pavaišinti visus draugus. O labiausiai laukiamos yra, pasak vaikų, smaližių karalienės – braškės, kurių daigų taip pat buvo tarp dovanų.

Taigi labai svarbu, kad vaikai pažintų juos supantį pasaulį, o tai geriausiai padaryti padeda įdomi veikla. Viena iš tokių veiklų gali būti įvairių augalų auginimas – tokia veikla užsiimti siūlo „Nojaus sėklos“, o kad auginti gėlės, daržoves ir uogas būtų dar įdomiau, siūlo mažiesiems sodininkams dalyvauti konkurse ir laimėti įdomius prizus.