Lotynų Amerikos vėjai Joniškyje

0
165

DSC 0106 Large    Gegužės 9-ąją Joniškio rajono savivaldybės aikštėje vyko Europos dienos ir 2012-ųjų, kurie paskelbti vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais, minėjimas. Renginio pradžioje visus susirinkusius pasveikino Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintaras Gadliauskas. Po sveikinimų savivaldybės aikštėje nusidriekė spalvingos joniškiečių eilės. Visi ruošėsi mankštai, kurią atliko kartu su TAFISOS žaidynių simboliu šauliuku ir kartu su juo atvykusiais savanoriais. Jie papuošė renginio dalyvius geltonomis skarelėmis su pasaulio žaidynių simbolika.  Po mankštos renginio vedėjai, dviejų nevyriausybinių organizacijų vadovai, dviejų kartų atstovai Janina Šimaitienė ir Jonas Gricius visus pakvietė bendram šokiui. Per Joniškį net keletą kartų nuskambėjo makarena, nes susirinkę miestelėnai nenorėjo skirstytis. Šokiu kartų solidarumo idėją išreiškė ne tik makarenos judesius išmokę senjorai, jaunimas, bet ir į šventę atvykęs šiuo metu atostogaujantis rajono meras Gediminas Čepulis, jo pavaduotojas Gintaras Gadliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas, jo pavaduotojas Aivaras Rudnickas. Į šventės šurmulį įsiliejo rajono mokiniai ir mokytojai, iš Kriukų miestelio atvykęs jaunimas. Šokio judesius joniškiečiams rodė šokių studijos „Salida“ vadovas Justinas Jurkaitis. Daug kam kilo klausimas, kodėl buvo pasirinkta būtent makarena. Šventės organizatorių teigimu, tai visiems gerai žinomas šokis, paprasti judesiai, kuriuos nėra sudėtinga išmokti, pats šokis įneša Lotynų Amerikos vėjų, spalvų ir energijos.
    Renginio pabaigoje sudainuota Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrijos narės Ritos Tiulenevos specialiai šiam minėjimui sukurta „Draugystės“ daina. Ją atliko organizacijos „Bočiai“ nariai ir jaunimas. Draugystės simboliu tapo ir į dangų paleisti balionai.
Šis minėjimas vainikavo visus Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos organizuotus renginius, skirtus Europos dienai paminėti. Renginį finansavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Vakar kartų solidarumo idėją išreiškė keli šimtai joniškiečių.

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija  

Joniškio.info

DSC 0123 Large

Šokio judesius joniškiečiams rodo šokių studijos „Salida“, vadovas Justinas Jurkaitis.

DSC 0132 Large

Šoko ir šiuo metu atostogaujantis rajono meras Gediminas Čepulis, jo pavaduotojas Gintaras Gadliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas.

DSC 0167 Large

Dainuoja Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ nariai ir jaunimas.

DSC 0083 Large

Mankšta su TAFISA simboliu „Šauliuku“.

DSC 0145

Mažieji šventės dalyviai