Kalėdines dovanas vis dažniau atsisiunčia iš užsienio

0
51
siuntos-kaled.dovanos

siuntos-kaled.dovanosArtėjant žiemos šventėms tradiciškai suaktyvėja prekyba internetu. Šiais metais sandorių internete atliekama rekordiškai daug – per pirmąsias gruodžio savaites užsakymų vidutiniškai 5 kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį kitais mėnesiais. Kelias dešimtis e. parduotuvių aptarnaujantis tarptautinės siuntų gabenimo kompanijos „Lex system“ atstovai pastebi, kad mūsų šalies gyventojai vis dažniau dovanoms užsisako buitinės technikos iš užsienio.

 

Pasak „Lex system“ generalinio direktoriaus Andriaus Balkūno, didžiausi siuntų srautai tarp Lietuvos ir tų šalių, kuriose gyvena daugiausiai mūsų emigrantų: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Švedijos, Norvegijos bei Baltijos šalių. Vis dažniau siuntos į Lietuvą migruoja ir iš Lenkijos – būtent iš šios šalies parsisiunčiama buitinė technika.

„Metai iš metų žmonės vis daugiau ir daugiau dovanų užsako internetu – siuntos net supakuotos kaip dovanos ir skirtos ne pačiam užsakovui, o kitam asmeniui. Pastebime, kad šiemet sparčiai daugėjo siuntinių iš Lenkijos – dažniausiai iš čia gabename buitinę techniką. Skaičiavimai rodo, kad dėl valiutų kursų skirtumo, mažesnę kainą lemiančios didesnės rinkos ir nuolaidų pirkėjai gali sutaupyti iki 25 %“, – teigia A. Balkūnas. Iš Lenkijos į Lietuvą tai pat siunčiami baldai, drabužiai, prekės vaikams.

„Lex system“ generalinis direktorius pastebi, kad per pirmąsias gruodžio savaites užsakymų internetu atlikta 5 kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį lapkritį. Lapkritį kompanija „Lex system“ iš viso vežė daugiau nei 110 tūkst. siuntų. Praėjusiais metais šventiniu laikotarpiu siuntų buvo užsakoma vidutiniškai 3 kartus daugiau, nei kitais mėnesiais.

„Ta pati tendencija pastebima visose Europos šalyse. Penkis kartus išaugęs užsakymų skaičius mus paskatino įdarbinti daugiau darbuotojų, kad galėtume laiku pristatyti visus užsakymus“, – tvirtina A.Balkūnas.

Jis teigia, kad mūsų šalies gyventojai dovanoms vis dažniau internetu siunčiasi ne tik smulkią ir stambesnę buitinę techniką, bet ir žaislus, drabužius, avalynę bei knygas. Manoma, kad padidėjęs užsakymų skaičius žiemos metu susijęs ne tik su artėjančiomis šventėmis, bet ir su pablogėjusiomis oro sąlygomis.

„Pavyzdžiui, vienas mūsų klientas, internete prekiaujantis prekėmis vaikams ir mamoms, pastebi, kad dienomis, kai vyrauja blogas oras, užsakymų padaugėja iki 5 kartų. Natūralu – perkant internetu mamoms nebereikia stumdytis eilėse, stovėti kamščiuose ir šalti“, – sako A. Balkūnas.

Pernai kompanija pervežė 1,2 mln. siuntų. Planuojama, kad šiais metais šis skaičius bus 25 % didesnis.

 

„Lex System“ informacija

 

Joniškio.info