Joniškio rajono meno šventės Folkloro diena su dainomis, šokiais ir gera nuotaika

0
68

P5138808Gegužės 13 d. Žagarės Naryškino dvaro terasoje vykusiame rajono meno šventės Folkloro koncerte–gegužinėje  „Tegul dainom pavasariai žydės…“ savo vokalinius ir meninius sugebėjimus demonstravo Joniškio rajono folkloro ansambliai ir liaudies muzikos kapelų kolektyvai.

Šventės pradžioje susirinkusiuosius pasveikino Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Švietimo, kultūros, sporto komiteto narys Gintaras Gadliauskas, kuris pasidžiaugė tuom, kad toks įspūdingas renginys, verčiantis susimąstyti apie kultūros vertybes ir tradicijų puoslėjimą šį kartą vyksta Žagarėje. Palinkėjus smagaus koncerto ir skambios dainos, mero pavaduotojo ištarti žodžiai – Kol lietuvių tauta gyva – skambės daina!”, puikiai tiko Folkloro dienos atidarymui.

Folkloro renginyje persipynė kelių kartų atstovų atliekamos dainos ir smagūs šokiai, šmaikštūs tradiciniai liaudies pasakojimai. Renginyje buvo galima išvysti dainuojančius įvairaus amžiaus atlikėjus – nuo mažiausio dalyvio, kuriam vos penkeri metukai, iki vyriausiojo – garbaus 93 metų senjoro.

Šventę pradėjo mažiausieji liaudies atlikėjai, stebinę savo drąsa ir išradingumu. Susirinkusieji negailėjo plojimų Joniškio lopšelio-darželio Ąžuoliukas vaikų folkloro kolektyvui (vadovė Alfreda Gavorkienė), Joniškio lopšelio-darželio Saulutėvaikų folkloro kolektyvui (vadovė Gražina Pamparienė), Joniškio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ vaikų folkloro kolektyvui (vadovė Ingrida Buožiuvienė), Žagarės lopšelio-darželio „Vyšniukas“  vaikų folkloro kolektyvui (vadovė Roma Stankienė), Joniškio M. Slančiausko gimnazijos vaikų folkloro kolektyvui (Ugnė Vaineikienė), Joniškio kultūros centro Kirnaičių skyriaus vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvui (vadovė Gražina Andrašiūnienė) ir Žagarės socialinių paslaugų centro vaikų folkloro kolektyvui (vadovė Roma Stankienė).

Pasirodymus tęsė suaugusiųjų folkloro kolektyvai. Visus linksmino „Rudbala“ (vadovės Ingrida Buožiuvienė ir Elena Karnišauskienė) iš Rudiškių, „Klėčia“ (vadovai Gražina ir Gediminas Andrašiūnai) iš Kirnaičių, „Kupars“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė), kolektyvai iš Skaistgirio (vadovė Birutė Dauginytė), Maldenių (vadovė Emilija Kvedarienė) ir Jakiškių (vadovas Gediminas Andrašiūnas).

Taip pat sulaukta ir trečioje renginio dalyje pasirodžiusių bei žiūrovus nuotaikingomis dainomis linksminusių kapelų. Visus džiugino Gasčiūnų kaimo bendruomenės liaudiškos muzikos kapela „Sodžius“ (vadovė Edita Rudienė), Žagarės pagyvenusių ir neįgaliųjų klubo kaimo kapela „Švėtė“ (vadovė Roma Stankienė), Joniškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė), Joniškio A. Raudonikio liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė).

Po visų kolektyvų pasirodymo Joniškio rajono savivaldybės Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Liucija Bertulienė padėkojo Folkloro dienos vyriausiajai kolektyvų vadovei Ritai Kipšaitei-Balčiūnienei ir Žagarės kultūros centro direktorei, vyriausiajai renginio režisierei Aidai Visockienei už nuostabiai ir su širdies dalele suorganizuotą renginį. Taip pat padėkos žodžiai tarti kolektyvų meno vadovams. Jiems įteiktos įrėmintos jų vadovaujamo kolektyvo nuotraukos.

Klausantis tarmiškai kalbančių ir dainuojančių, tautiniais rūbais pasidabinusių rajono liaudiškos muzikos kapelų, folkloro ansamblių narių, negali nepajusti tos vieningos tautiškumo dvasios. Žagarėn sugužėjusių kolektyvų lūpose dar gyva lietuviška tradicija, paveldas ir energija, kviečianti išsaugoti, tai, kas autentiška, tikra ir neįkainojama kiekvienam lietuviui.

Koncerto pabaigoje griausmingai, tačiau darniai, vienu atlikėjų įkvėpimu nuskambėjo kelių kartų bendra daina, kurios žodžiai: „Kur eisiu eisiu, kur būsiu būsiu vis Lietuvos neužmiršiu…“, verčia įsiklausyti ir suvokti, jog ne veltui Joniškio rajono meno šventės tematika siejama su šūkiu – „Lietuvos vardu“.

Nešinus dar neišblankusiais prisiminimais apie vakar vykusią Folkloro dieną, su pavasariška nuotaika ir geru „ūpu“ kviečiame visus apsilankyti Joniškio rajono meno šventės dainų ir šokių dienoje, kuri vyks gegužės 19 d. (šeštadienį), 17.00 val. Joniškio „Sidabros“ poilsio zonoje.

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

Joniškio.info

P5138808

Šventės organizatorės A. Visockienė (pirma iš dešinės) ir R. Kipšaitė-Balčiūnienė (pirma iš kairės) kartu su Kultūros ir viešųjų ryšių sk. vyr. specialiste L. Bertuliene (viduryje)

P5138808

Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo G. Gadliausko sveikinimo žodis šventės dalyviams ir žiūrovams

P5138808

Kirnaičių kaimo kapela „Klėčia“ iš Kirnaičių, kurios gretose ir seniausias šventėje dalyvavęs atlikėjas – 93 metų amžiaus Feliksas Patarakas (antras iš dešinės)

P5138808

Naminiu sūriu susirinkusiuosius vaišino „Klėčia“ kapela iš Kirnaičių

P5138808

Joniškio kultūros centro folkloro kolektyvas „Kupars“ stebino tautiniais šokiais

P5138808

Gasčiūnų kaimo bendruomenės liaudiškos muzikos kapela „Sodžius“ ir nepailstančioji net kelėtos kolektyvų vadovė Edita Rudienė

P5138808

Šventėje dalyvavusių kolektyvų vadovai