Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: rytoj vakariniuose šalies rajonuose siaus stiprus vėjas

lietus-vejasPriešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą mobiliųjų telefonų savininkams, esantiems Klaipėdos apskrityje, išsiųs pranešimą dėl stipraus vėjo. Jame rašoma: „Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad spalio 24-osios naktį pradės stiprėti šiaurės vakarų vėjas: vakariniuose rajonuose gūsiai sieks 15–20 m/s, pajūryje 22–27 m/s, rytą ir dieną pajūryje – 28–32 m/s. Daugiau informacijos rasite www.pagd.lrv.lt, www.lt72.lt ir www.meteo.lt“.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo, kad gyventojai būtų atsargūs, ir primena, kaip elgtis pučiant stipriam vėjui.

Nestovėkite po aukštais medžiais, nestatykite automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Taip pat nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi.

Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų jūsų gyvybei. Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose turėkite žibintuvėlį, mobilųjį telefoną su atsargine baterija, radijo imtuvą, atsarginių elementų, žvakių.

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

Laura Valauskienė
vyr. specialistė
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas

123456