Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sučiupti ūkininkaujantiems gyventojams vogtus chemikalus pardavinėję šiauliečiai

chemikalaiGegužės 25 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė du šiauliečius, kuriems pareikšti įtarimai dėl penkių vagysčių. 32 ir 24 metų įtariamieji buvo sulaikyti Šiauliuose, Medelyno mikrorajone, kai iš vienos vietos į kitą gabeno prieš mėnesį Šiaulių rajone pavogtą BMW markės automobilį. Automobilis buvo pavogtas, kai, pasibaigus degalams, juo važiavę žmonės išėjo ieškoti benzino, transporto priemonę palikę Pikeliškės k., šalikelėje.

Abu įtariamieji pareigūnų buvo stebimi keletą mėnesių, nes kriminalistai turėjo duomenų, kad jie gali vykdyti įvairiausio pobūdžio vagystes. Kaip vėliau paaiškėjo, dažniausiai jų taikinys buvo ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, iš kurių vogdavo pesticidus, herbicidus, trąšas ir kitas žemės ūkiui skirtas chemines medžiagas, žemės ūkio technikos detales.

Praėjusių metų gruodžio 7 d. į policija kreipėsi Joniškio r. , Kipštų k., ūkininkas ir pranešė, kad savaitgalį, atplėšus skardą ir atkėlus durų skląstį, iš sandėlio pagrobta įvairių žemės ūkiui skirtų cheminių medžiagų, žemės ūkio technikos atsarginių dalių bei kitų daiktų. Iš viso joniškiečiui padaryta turtinė žala siekė 17 000 eurų.

Šių metų balandį Meškučiuose užregistruota 5 tonų trąšų (amonio salietros) vagystė už daugiau nei 1700 eurų.

Gegužės mėnesį iš Bazilionų žemės ūkio bendrovės buvo pavogta 4 tonos trąšų, kurių bendra vertė – daugiau nei 1000 eurų.

Tyrimo metu įtariamiesiems, be BMW automobilio vagystės ir chemikalų vagysčių, inkriminuota ir dar viena vagystė, kuri buvo padaryta 2016 sausį Šiauliuose. Nuo Basanavičiaus gatvėje stovėjusio vilkiko buvo pavogti 7 ratai su padangomis.

Kratų ir apžiūrų metu pas įtariamuosius rasta ir paimta vagystėms naudoti automobiliai, daug ir įvairių rūšių pesticidų, herbicidų ir kitų žemės ūkiui skirtų chemikalų, pagrobtieji vilkikų ratai bei brangios žemės ūkio technikos detalės. Vogtus herbicidus ir pesticidus įtariamieji sėkmingai parduodavo parduodavo ūkininkaujantiems apskrities gyventojams.

Gailutė Smagriūnienė
Atstovė spaudai

(Visited 65 times, 1 visits today)
123456