Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šiltinimas ekovata Joniškyje

siltinimas-ekovata-(2)Galbūt šiuo metu gyvenate Joniškyje ir ruošiatės renovuoti ir apšiltinti savo namą? Jei taip, kreipkitės į čia dirbančius fasadų šiltintojus, kurie jau yra susipažinę su nauja pastatų šiltinimo technologija – ekovata. Svarstote, o kodėl būtent ekovata, o ne kokia kita izoliacinė medžiaga? Todėl, kad tik ekovata gali pasiūlyti pačius geriausius ekonominius ir ekologinius sprendimus kiekvieniems namams.

Šiltinimas ekovata – geras sprendimas, nes ši medžiaga suteikia šiuos privalumus:

  • Tai aplinkai visiškai nekenksminga medžiaga.
  • Galima naudoti ir naujai pastatytiems namams, o taip pat ir renovuojamuose statiniuose.
  • Ekologiškumas.
  • Saugo namus nuo pelėsio, vabzdžių ir grybelių.
  • Atsparumas nuo gaisro, nes gerai atsilaiko, net ir esant labai aukštai temperatūrai.
  • Efektyviai izoliuoja ir vidinius ir iš išorės sklindančius garsus, todėl namuose būna tyliau ir ramiau.
  • Didelis atsparumas drėgmei.

Ekovata yra diegiama pūtimo metodu, kuris gali būti sausasis arba šlapiasis. Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų metodų yra tas, kad sausuoju būdu ekovata yra pučiama į uždaras konstrukcijas, kurios turi tarpus. Šis būdas yra tinkamas stogams, luboms, grindims, sienoms. Šlapiuoju, arba kitur dar vadinamu drėgnuoju, metodu yra šiltinami objektai, kai nesusidaro uždaras oro tarpas ir ekovatai reikia išlaikyti savo formą. Šiuo būdu galima šiltinti tik vertikalius objektus, tai yra, tik namų sienas.

Ekovatos šiluminio laidumo koeficientas yra 10=0.033 W/mK. Dėl didelio atsparumo ugniai, ekovata yra priskirta prie sunkiai degių medžiagų kategorijos. Jei ekovata yra naudojama pagal paskirtį, ji visiškai nekelia jokio pavojaus. Pastatas ne tik natūraliai ventiliuojasi, bet ir yra draugiškas net ir alergiškiems žmonėms. Ekovata yra sertifikuota medžiaga, perėjusi daug įvairių bandymų, todėl jos veiksmingumas yra moksliškai pagrįstas. Atliktiems darbams daugelis bendrovių suteikia labai ilgą, net iki 35-40 metų garantinį laikotarpį.

Paprastai ekovata yra diegiama mišiniu. Ji yra sumaišoma su polistireno granulėm. Galutinė kaina priklauso nuo to, kokiose sienose reikės gręžti skyles, kokiu atstumu iki Jūsų namų reikės atvežti šiltinimo medžiagas. O galutinė kaina susidarys dar ir iš to, kokio kiekio ekovatos reikės šiltinamoms sienoms.

Straipsnį parengė: www.kalga.lt

 

123456