Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Rutkus-Butkus pajuokavo ir 15 parų gavo

policijaDeklaruojama, kad juokas – tai vaistas, tad su juokais, kaip ir vaistais, reikėtų elgtis atsargiai ir žinoti – kada, dėl ko, kokiomis dozėmis ir kokios gali būti pasekmės. Štai 27 metų Joniškio rajono Skaistgirio gyventojo Manto Butkaus pajuokavimą  Joniškio rajono apylinkės teismas įvertino 15 parų administraciniu areštu.

   Šį vyrą balandžio 11 d. pajuokauti įkvėpė alkoholis. Apie 20.00 val. jis paskambino į policiją ir, prisistatęs svetima Tomo Rutkaus pavarde, melagingai iškvietė policijos pareigūnus, pranešdamas, kad jis Skaistgirio miestelyje mirtinai sumušė žmogų. Vėliau policijos pareigūnams M. Butkus prisipažino, kad nieko jis nesumušęs, tik tokiu drastišku pranešimu specialiosioms tarnyboms norėjęs pajuokauti. Na, o Administracinių teisės pažeidimų kodeksas tokių juokų nepripažįsta ir  už žinomai melagingą priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą numato baudą nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų.

   Joniškio rajono apylinkės teismas stikliuką pamėgusio M. Butkaus atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatė. O jo atsakomybę sunkina tai, kad jis nuolat, būdamas neblaivus, daro administracinius teisės pažeidimus,  turi galiojančių administracinių nuobaudų, šiuo metu niekur nedirba. Taigi teismas pripažino vyrą kaltu dėl žinomai melagingo specialiųjų tarnybų iškvietimo ir  skyrė 15 parų administracinį areštą.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Joniškio.info

123456