2.8 C
Joniškis
2024 / 04 / 19

Pritrūkus vietos išmaniajame – 4 patarimai

Ar jau skaitėte?

Svarbi akimirka, o išmanusis atsisako ją fotografuoti ar filmuoti, nes ir vėl neužtenka vidinės atminties? Technologijų lyderė „Tele2“ pataria, ką daryti, kad tokios situacijos nebesikartotų.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – 4 Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto patarimai, padėsiantys išmaniajame visada turėti laisvos vietos.

Talpyklos „debesyse“

Nuotraukas, vaizdo įrašus, kontaktus ir kitų dokumentų kopijas rekomenduojama saugoti „debesyse“. Išmaniajame bus daugiau vietos, o internetinėse duomenų talpyklose esanti informacija taps saugesnė – ją pasiekti bus galima net įrenginiui sugedus ar jį praradus.

Debesijos sprendimais gali naudotis tiek „iOS“, tiek „Android“ sistemų naudotojai. „Apple“ įrenginiams yra sukurta „iCloud“ saugykla, kurioje nemokamai galima talpinti iki 5 GB nemokamų duomenų. Tuo tarpu „Android“ savininkai kopijas kaupti gali savo „Google“ paskyroje. Čia esančioje „Google Drive“ talpykloje nemokamai galima laikyti iki 15 GB duomenų bei neribotą nuotraukų ir vaizdo įrašų kiekį.

Ieškantiems alternatyvų, jų apstu: nemokamas saugyklas siūlo „Dropbox“, „Amazon Drive“, „box.com“, „Microsoft One Drive“, „MediaFire“, o „Samsung Galaxy“ vartotojai gali rinktis tiks jiems sukurtą talpyklą „Samsung Cloud“.

- Reklama -

Išskirtinai „Android“ vartotojams

Užpildę visus išmaniojo archyvus, daugelis „Android“ savininkų gali pasinaudoti papildoma „Micro SD“ kortele. Ji iš karto praplečia vidinę įrenginio atminį, o joje išsaugoti duomenys yra prieinami ir be interneto ryšio.

Papildomoje „Micro SD“ atminties kortelėje galima išsaugoti ne tik nuotraukas, vaizdo įrašus, bet ir kai kurias programėles. Tai ypač praverčia elektroninių knygų ar kitų, daug vietos užimančių programėlių naudotojams.

Kietieji išoriniai diskai

„iPhone“ gerbėjai neturi galimybės naudotis keliomis atminties kortelėmis, taigi tokiu būdu praplėsti vidinės atminties nepavyks. Todėl šių išmaniųjų savininkams siūloma įsigyti išorinę atminties saugyklą.

Tiek specialiai „Apple“, tiek „Android“ įrenginiams sukurtų išorinių atmintukų pasiūla itin įvairi – galima rinktis skirtingos talpos, dizaino talpyklas, taip pat ir bevieles, veikiančias „Wi-Fi“ ryšiu.

Netelpa telefone? Tilps kompiuteryje

Jei išmaniajame vietos nebeliko, visą sukauptą informaciją galima perkelti tiesiog į kompiuterį. Ir tam visai nereikia laidų – užteks „Wi-Fi“ arba „Bluetooth“ ryšio.

„Android“ vartotojams informacijos persiuntimui gali naudoti tokias programėles kaip „AirDroid“, „Cloud Storage“, „Feem“ ar „PushBullet“. Tuo tarpu turintiems tiek „Apple“ išmanųjį, tiek kompiuterį – duomenis perkelti bus dar patogiau. Įrenginius tereikia priskirti tai pačiai „iCloud“ paskyrai ir pasinaudoti juose jau įdiegta „Airdrop“ aplikacija. Tiesa, įrenginiai informacijos dalijimosi metu turi būti tame pačiame „Wi-Fi“ tinkle arba nenutolę vienas nuo kito daugiau nei 10 metrų.

„AirDroid“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=en_US

„Cloud Storage“: https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.telekomcloud.storage&hl=en_US

„Feem“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.feeperfect.airsend.android&hl=lt

„PushBullet“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pushbullet.android&hl=lt

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius

TOP naujienos

Ką daryti įkandus uodui: 3 praktiniai patarimai

Vasaros malonumai atneša ir nemalonus pojūčius, o vienas iš jų – uodų įkandimai. Patinimas, paburkimas, niežėjimas, paraudimas ar net rimtos alerginės reakcijos – tai...

Karčiausias augalas pasaulyje, augantis ir Lietuvoje

Turbūt ne vienas iš vaikystės prisimename karčią pelyno arbatą, kurią mama ar močiutė girdydavo, kai pasiskųsdavome pilvo skausmais. Ir tikra tiesa, pelynas (kartusis kietis)...

„Sodros“ priminimas jaunuoliams – sumokėti PSD įmokas už rugsėjį dar yra laiko

12 000 šalies gyventojų, kuriems rugsėjį pirmą kartą atsirado pareiga patiems sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, sulaukė „Sodros“ priminimų. Rugsėjį pirmą kartą įmokas...

Braškės: džiaukitės anksčiau ir ilgiau

Braškės yra vasaros uogų karalienės – jų visi laukia, jas visi mėgsta, tačiau, gaila, bet braškių sezonas yra, palyginti, trumpas. Laimei, yra galimybė jį...

Jau­nie­siems mu­zi­kan­tams – var­žy­tu­vės

Šeš­ta­die­nį Pak­ruo­jo kul­tū­ros cent­re skam­bė­jo ket­vir­to­ji res­pub­li­ki­nė skra­ba­li­nin­kų šven­tė „Me­di­nis žir­ge­lis“. Čia sa­vo meist­riš­ku­mą ro­dė ir pra­de­dan­tys, ir pa­tir­ties tu­rin­tys mu­zi­kan­tai.  Nors Pak­ruo­jy­je kol kas nė­ra vai­kų, ku­riuos do­min­tų skra­ba­lai, ta­čiau ša­ly­je to­kių ne­trūks­ta....

Išmanieji telefonai: ko laukti 2016 metais?

Stevas Jobsas sakė, kad „Dažnai žmonės nežino, ko jie nori, kol jiems to neparodai“. Ir ne jis vienas taip mąstė. Skundėtės telefonais-plytomis? Išmanieji telefonai tapo dar didesni. Išmaniuosius laikrodžius ir kitus dėvimus įrenginius vadinote...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS