Po penkerių metų jau nebebūsime tik krepšinio tauta

0
206

rps20150514_103910pŠiandien nieko nebestebina masiniai bėgimo ar dviračių renginiai-varžybos. Daugelyje miestų bei miestelių tokios varžybos tampa kasmete tradicija ir yra vieni populiariausių renginių Lietuvoje. Tačiau, ar mes esame tik bėgikų,  dviratininkų arba krepšininkų tauta? Anaiptol – augantis tautiečių susidomėjimas ir kitomis sporto šakomis rodo, kad lietuviai nebijo išbandyti įvairesnį sportą – futbolą, paplūdimio tinklinį, šiaurietišką ėjimą, alpinizmą ar orientavimosi sportą.

 

„Per pastaruosius keletą metų labai pasikeitė Lietuvos gyventojų požiūris į sportą ir aktyvų gyvenimą – vis daugiau ir daugiau jų renkasi įvairesnį aktyvų laisvalaikio leidimą, ypač, prasidėjus vasaros sezonui, – sako VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas. – Mūsų tautiečių laimėjimai, nauji sporto talentai, didieji sporto renginiai tikrai labai pozityviai keičia sporto kultūrą. Labai džiaugiamės, kad kasmet Lietuvoje vykstančių masinių sporto renginių kokybė tik gerėja, o juose dalyvaujančių sportininkų ir sporto naujokų skaičius auga aritmetine progresija. Nors dar turime labai pasistengti, kad pasivytume latvius, estus ar lenkus – mūsų kaimynų įvairesnio sporto kultūra yra tvirtesnė.“

 

Pasak multi-sporto varžybų „Vilnius Challenge“ idėjos autoriaus Vytenio Benečio, į šį urbanistinį multi-sporto renginį, vyksiantį birželio pradžioje, užsiregistravo beveik pusantro tūkstančio dalyvių. Iš jų rekordiškai daug merginų – net 30 proc., o populiariausia trasa tarp visų dalyvių – antra pagal sudėtingumą. Jos metu įveikiama 40 km per 4-6 valandas.

 

„Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad plaukia, bėga arba važiuoja dviračiu kas antras ar kas trečias vilnietis. Šis aktyvaus laisvalaikio leidimo būdas per pastaruosius penkerius metus itin užkrėtė lietuvius. Tikėtina, ateinantis penkmetis, parodys, jog lietuviai domisi ir kitomis sporto šakomis, kurios jau dabar populiarėja tarp sporto entuziastų, – įsitikinęs V. Benetis, jau septintus metus organizuojantis multi-sporto varžybas. – Pavyzdžiui, šiais metais į „Vilnius Challenge“ varžybas jau užsiregistravo rekordinis skaičius komandų, tad, matydami augantį norą išbandyti multi-sportą, pratęsėme pigiausių bilietų prekybą dar vieną savaitę. Taigi, žmonės nori išbandyti net ir tas sporto rūšis, į kurias anksčiau neatkreipdavo dėmesio, juolab, kad tai vienintelės tokio masto urbanistinės varžybos ir visose Baltijos šalyse.“

 

Vilnius Challenge“ varžybų dalyviai įveikia bėgimo, orientavimosi, dviračių, lipimo virvėmis, vandens rungtis, įvairius galvosūkius ir kliūtis, išdėstytas visame Vilniaus mieste. Kiekvienas gali išmėginti sporto šaką pagal savo sugebėjimus ir atrasti mėgstamiausią vienų varžybų metu. „Smagu, kad Lietuvoje atsiranda jau ir daugiau tokio pobūdžio varžybų – Panevėžio, Anykščių ir Krekenavos multi-sporto renginiai ir jų populiarumo augimas rodo, kad lietuviams aktyvus laisvalaikis tampa būtinybe“, – sako V. Benetis.

 

Nuo vasaros pradžios beveik iki rudens vidurio mūsų šalies gyventojai ir į Lietuvą atvyksiantys svečiai galės dalyvauti įvairiausiuose sporto renginiuose. Didžiausi jų:

 

• Nemokamų sporto renginių projektas „Sekmadienis – sporto diena“ – gegužės 3 d.– rugsėjo 13 d.

• „NIKE AŠ BĖGU VILNIUS/DNB pusmaratonis“ – gegužės 24 d.;

• Masinis šiaurietiškojo ėjimo žygis – gegužės 30 d.

• „BigBank Plento taurė 2015“ – gegužės 31 d.;

• „Vilnius Challenge 2015“ – birželio 6 d.;

• Lietuvos dviračių maratonų taurės II etapas – birželio 14 d.;

• „Raudonojo kryžiaus bėgimas 2015“ – birželio 20 d;

• Pasaulinė jogos diena – birželio 21 d.

• 26-asis Tradicinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirtas Valstybės dienai paminėti – liepos 5 d.;

• Vaikų ir jaunimo futbolo festivalis „Lithuanian Cup 2015“ – rugpjūčio 2-6 d.;

• „Lampetronas 2015“ – rugpjūčio 15 d.

• Naktinis moterų bėgimas „Nike We Own The Night“ – rugpjūčio 22 d.;

• Europos sporto savaitė Vilniuje – rugsėjo 13-19 d.;

• „Danske Bank Vilniaus maratonas“ – rugsėjo 13 d.;

• Vilniaus sporto festivalis‘ 2015 (Sporto mugė, „Savickas Classic 2015“) – spalio 3-4 d.