Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kviečiame į tradicinę senųjų Amatų dieną

Birželio 16 d. (šeštadienį) 12.00 val. Reibinių kaime (Joniškio r.) tautosakininko Mato Slančiausko sodybos-muziejaus aplinkoje ir greta esančiose erdvėse šurmuliuos tradicinė senųjų „Amatų diena“.

muz

Šventėje pirmą kartą dalyvaus Žemaitijos regiono amatininkai, demonstruosiantys įvairiausius ir įdomiausius amatus. Savo kūrybinius gebėjimus atskleis ir Joniškio rajono tautodailininkai, pristatysiantys tradicinius liaudies amatus. Kiekvienas šventės dalyvis turės puikią galimybę susipažinti su amatų subtilybėmis, pasisemti naudingos patirties bei savo rankomis pasidaryti įvairiausių dirbinių. Renginio metu veiks mugė, kurioje galėsite įsigyti amatininkų sukurtų unikalių gaminių.
       „Amatų dieną“ susiburs kulinarinio paveldo puoselėtojai, siūlysiantys degustuoti kulinarinio paveldo patiekalus, kurių receptūros sudėtinė dalis – bulvės. Taip pat čia jūsų lauks smagūs žaidimai, linksmos rungtys ir įdomūs konkursai. Gerą nuotaiką skleis, džiaugtis ir linksmintis kvies šaunūs kolektyvai: Viekšnių (Mažeikių r.) liaudiškos muzikos kapela „Virventa“, Nemakščių (Raseinių r.) liaudiškos muzikos kapela ir Naujosios Akmenės kultūros rūmų folkloro ansamblis. Renginio metu vyks „Geriausio amatininko“, „Įdomiausio amato“, „Šauniausios šeimininkės“ ir „Gardžiausio kulinarinio paveldo patiekalo“ rinkimai.
     Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus ir Reibinių kaimo bendruomenės organizuojama tradicinė „Amatų diena“ šiemet tapo pirmąja Aukštaitijos regiono Muziejų metų programos renginių ciklo „Lietuvos muziejų kelias“ stotele, visuomenei pristatančia senųjų amatų ir kulinarinio paveldo tradicijas. Kviečiame visų regionų, miestų ir kaimų žmones, neabejingus etninės kultūros paveldui ir tradicijoms, atvykti į Reibinių kaimą. Puikius įspūdžius ir gerą nuotaiką garantuojame.
       Dėmesio! Renginio dieną lankytojai bus nemokamai nuvežami ir parvežami autobusais, kurie išvyks 11.30 val. iš Joniškio kultūros centro ir 11.45 val. Žagarės kultūros centro aikštelių. Dėl išsamesnės informacijos prašome skambinti (tel. 8-426-52492, mob. 8-652-36945).     

Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus informacija

Joniškio.info

123456