Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

KET pakeitimai mokykliniams autobusiukams ir vaikų vežimui automobiliuose

aNuo lapkričio 1 d. keičiasi vaikų vežimo automobiliuose taisyklės, taip pat įsigalioja Kelių eismo taisyklių pakeitimai, kuriais patikslinti ir papildyti mokyklinių autobusų ženklinimo reikalavimai.

  Nuo rytojaus griežtinamos vaikų vežimo automobiliuose taisyklės. Įsigalioja Kelių eismo taisyklių pakeitimas, pagal kurį visi vaikai iki 135 cm ūgio turės būti vežami, naudojant tik specialias jų ūgiui ir svoriui pritaikytas saugos sistemas, kaip to reikalauja bendros Europos Sąjungos taisyklės.

   Iki šiol vaikus nuo 3 metų amžiaus ant galinės automobilio sėdynės buvo galima prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiesiems. Įsigaliojus naujiems reikalavimams, vaikai iki 135 cm ūgio, t. y. apytikriai iki 12 metų, turi būti vežami naudojant jiems pritaikytas saugos sistemas.

    Nuo lapkričio 1 d. ant mokyklinio autobuso stogo keturiuose kampuose turi būti įrengtos papildomos įspėjamosios mirksinčios oranžinės šviesos, kurios įjungiamos tik mokinių įlaipinimo (išlaipinimo) metu ir turi mirkčioti paeiliui kairiajame ir dešiniajame transporto priemonės šonuose. Du žibintai turi būti įrengti mokyklinio autobuso priekinėje dalyje ir du mokyklinio autobuso galinėje dalyje.

    Žibintai ant mokyklinio autobuso turi būti įrengti priekinėje ir galinėje dalyse ne žemiau kaip 150 cm ir ne aukščiau kaip 300 cm nuo žemės paviršiaus iki žibintų atskaitos centro. Atstumas tarp žibintų atskaitos centrų turi būti ne mažesnis kaip 120 cm.

    Kitų transporto priemonių vairuotojai, artėdami prie sustojusios transporto priemonės su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais ir įjungta avarine šviesos signalizacija ar prie sustojusio mokyklinio autobuso su įjungtomis įspėjamosiomis mirksinčiomis oranžinėmis šviesomis, privalo sulėtinti greitį, prireikus – ir sustoti, kad praleistų vaikus ir juos lydintį asmenį.

zebra.lt nuotr.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Joniškio.info

123456