Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Joniškėnai“ jaunimo verslumo turnyre FIX‘12

Joniškio žemės ūkio mokyklos komanda „Joniškėnai“, atstovaujami Einoros Grigaliūnaitės (9P), Modestos Macytės (7B), Manto Rusakevičiaus (10T), Simo Macijausko (10T) ir mokytojos Ritos Vasiliauskienės, dalyvavo jaunimo verslumo turnyre FIX’12. Turnyras vyko vasario 22 – kovo 14 dienomis ir dalyvavo 25 komandos. 150 moksleivių ir studentų atsiliepė į Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir Šiaulių universiteto kvietimą pademonstruoti savo kūrybiškumą ir verslumą.

FIX’12 (Future Ideas eXperiments) turnyras kvietė išdrįsti būti versliam, įrodyti, kad esi kūrybingas. FIX’12 – tai idėjų generavimo projektas, kurio metu studentai, profesinių mokyklų ir vyresniųjų klasių moksleiviai, besidomintys verslu, atlieka užduotis, bendrauja su patyrusiais verslininkais, semiasi patirties ir varžosi tarpusavyje dėl versliausios komandos vardo.

Kad visos dalyvavusios komandos turėtų verslo pagrindus, jiems paskaitas skaitė ir patarinėjo verslo savininkai, aukščiausio lygio įmonių ir organizacijų vadovai, patyrę komercinės veiklos specialistai. Taip pat turnyro metu idėjomis dalinosi Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Madi Sharma. Jos pranešimas „7 milijonai idėjų kaip pakeisti pasaulį“ susilaukė didelio susidomėjimo. Į turnyrą taip pat atvyko mentorius iš Vokietijos Henner Meckel ir delegacija iš Latvijos. Svečiai dalinosi mintimis apie verslo pradžią bei pirmuosius idėjos realizavimo žingsnius.

Turnyras buvo organizuotas 4 etapais. Dalyviai turėjo galimybę savo žinias pritaikyti praktiškai, atliekant jiems paskirtas užduotis bei imituojant pirmuosius žingsnius versle. Užduotis jaunimui pateikė Šiaulių įmonės. Mūsų komandai atiteko UAB „Rūta“, tad vadybinėje (marketingo) užduotyje „Joniškėnai“ sukūrė klientų pritraukimo strategiją „Rūtos“ šokolado kavinei-muziejui. Komanda turėjo pasiūlyti unikalią naujos paslaugos modifikavimo idėją, kurią galėtų ta įmonė, firma realiai įgyvendinti ir ji sulauktų sėkmės rinkoje. Mokyklos komanda atliko rinkos tyrimus, rengė marketingo strategiją skaičiavo kaštus, gilinosi į verslo teisinę aplinką.

JŽŪM informacija

Joniškio.info

(Visited 76 times, 1 visits today)
123456