7.8 C
Joniškis
2024 / 03 / 29

Besikeičiančios grilinimo tendencijos: kas ketvirtas lietuvis ant grotelių kepa žuvį

Ar jau skaitėte?

Virtuvės šefė, barbekiu meistrė Halina Bovševič.

Vasarą kepimas ant grotelių neapsiriboja tik mėsa – vieno Lietuvoje veikiančio prekybos tinklo atlikto tyrimo duomenimis, kas ketvirtas lietuvis mėgsta grilinti žuvį ir jūros gėrybes. Patarimais, kaip teisingai paruošti žuvį ant grotelių ir kokių klaidų vengti, pasidalino virtuvės šefė, barbekiu meistrė Halina Bovševič.

- Reklama -

Pašnekovės teigimu, pirmas žingsnis, kaip ir kepant mėsą ant grotelių, nesiskiria – tai marinavimas. Tačiau skirtingai nei grilinant mėsą, žuvį galima marinuoti ir prieš pat kepimą.

„Jei žuvis ilgai marinuojama, prarandamas natūralus skonis. Aišku, būna, kad žuvis, pavyzdžiui, karpis ar šamas, turi intensyvų, ne visų mėgstamą dumblių skonį, kurį norime paslėpti – tuomet žuvies kepsnius reikėtų ilgiau palaikyti marinate“, – tvirtina H. Bovševič.

Specialistė pataria žuvies marinavimui naudoti žolelių mišinius, citrusinių vaisių sultis ir šiek tiek druskos. O patį marinavimą, jei norima išlaikyti kuo natūralesnį žuvies skonį, reikėtų atlikti likus 15–30 minučių iki kepimo pradžios. Tiesa, laikas priklauso ir nuo grilinimo būdo, žuvies dydžio bei rūšies.

„Pavyzdžiui, tuno didkepsnių galima išvis nemarinuoti ir juos kepti kaip mėsos kepsnius. Tereikia grilinimo metu ant jų pabarstyti druskos, pipirų arba citrinpipirių, apšlakstyti žaliųjų citrinų sultimis ir pan. Taip patariu, nes tunas yra labai skani žuvis, turinti savo ypatingą švelnų skonį“, – kalba virtuvės šefė.

Populiarėja ir aštuonkojų kepimas

- Reklama -

Panašiai kaip su tunu tarptautinių barbekiu konkursų laureatė ir teisėja H. Bovševič pataria elgtis ir su lašiša – nepatariama užmaskuoti tikrojo jos skonio, tad ir prieskonių paskaninant šią žuvį reikia kuo mažiau.

„Lašiša – numeris vienas žuvis pasaulyje. Kepame ją netgi tarptautinių konkursų metu. Dėl puikaus skonio ir lengvo paruošimo ji itin populiari ir Lietuvoje. Čia mėgstami ir vaivorykštiniai upėtakiai, auksaspalvės dorados, jūros ešeriai“, – tendencijas apibendrina pašnekovė.

Anot jos, tam tikros žuvies populiarumas priklauso ir nuo šalies. Pavyzdžiui, jei valstybė arti jūros, tai populiaresnė gali būti skumbrė ar menkė, kaip yra Skandinavijoje. O štai šiltesniuose kraštuose itin populiarios jūros gėrybės, moliuskai ir aštuonkojai.

„Tokie egzotiškesni patiekalai tampa vis labiau populiarūs ir Lietuvoje, nors anksčiau nebuvo net kalbos, kad ant grotelių galima kepti, pavyzdžiui, aštuonkojį, tačiau dabar tendencijos po truputį keičiasi ir tautiečiai išbando vis įdomesnius produktus“, – teigia H. Bovševič.

Grilinimą gali palengvinti tiek specialios grotelės, tiek ir kokybiškos žuvies pasirinkimas

Lietuvoje populiarėja ir ežerų žuvų – karpių, plačiakakčių, karšių, amūrų – kepimas ant grotelių. Pašnekovės teigimu, prie tokių tendencijų atsiradimo prisidėjo ir tai, kad prekybos centrai siūlo vis didesnį asortimentą. Pašnekovė pataria rinktis jau sufasuotą žuvį – dėl to visiškai nenukenčia kokybė. Pavyzdžiui, iš prekybos tinklo parduodamos žuvies vakuuminių pakuočių pašalinamas visas oras, tad mikroorganizmai, kurie ir lemia produkto gedimą, nebegali daugintis. Be to, stabili temperatūra palaikoma visos kelionės nuo žuvies fasavimo iki jos atsidūrimo pirkėjo krepšelyje metu, o tai taip pat leidžia pirkėjui tikėtis kokybiško produkto.

Grilinimo populiarumą didina ir daugybė rinkoje siūlomų funkcionalių jam palengvinti skirtų įrankių. Jų pagalba lengvai paruošti bet kokią žuvį ir pasidžiaugti gardžiais žuvies kepsniais galės ne tik profesionalai, bet ir pradedantys kepimo ant grotelių entuziastai.

„Žuvis, kurių filė gali pradėti byrėti, geriau kepti tarp suspaudžiamų grotelių jas tolygiai vartant, neskubant. Taip kepant itin svarbu, kad grotelės būtų labai gerai įkaitintos ir pateptos aliejumi. Tam gali padėti ir dabar populiarūs purškiami aliejai. Žuvį reikia apversti, kai kepsniai savaime atlimpa nuo grotelių. Birios žuvies kepimui galima naudoti ir ant grotelių dedamą silikoninį grilio kilimėlį, kuris atlaiko 280–360 laipsnių karštį“, – pasakoja virtuvės šefė.

Lina Skersytė
Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
UAB „Lidl Lietuva“


Šeimininkės.info – https://www.facebook.com/medosreceptai/

TOP naujienos

Elektromobilių lenktynės dovanoja šventę ir mažiesiems

Gegužės 5 dieną vyks jau trečiosios Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse elektromobilių lenktynės „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius – Palanga“. Tradiciškai, irgi jau trečiąjį kartą,...

Lietuvos parduotuvėse avinžirnių konservai su vabzdžių lervomis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Olandijos kompetentingos institucijos apie negyvas vabzdžių...

Užsisakėte maisto į namus ar išsinešti? 5 taisyklės, kurias reikėtų žinoti

Lietuvos Respublikos Vyriausybei nuo 2020 m. kovo 16 d. iki kovo 30 d. imtinai šalyje paskelbus karantiną, buvo uždrausta ir viešojo maitinimo įmonių veikla,...

Atskirų šunų veislių draudimas – netikslingas, teigia specialistai

  Draudimas Lietuvoje laikyti, įvežti ir veisti tam tikrų veislių šunis sukels daugybę naujų problemų, o esamų tikrai neišspręs, teigia kinologai,...

Ligonių kasos paviešino Lietuvoje visą parą dirbančių poliklinikų sąrašą

Šeimos gydytojo nedarbo valandomis sunegalavę žmonės dažnai vyksta tiesiai į ligoninių skubiosios pagalbos skyrius, nors reikiamos pagalbos turėtų kreiptis į polikliniką. Dažnai pacientai savo atvykimą į ligoninės priimamąjį skyrių motyvuoja tuo, kad jų poliklinika...

Gripo vakcina jau pasiekė visas Lietuvos gydymo įstaigas

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad likusios gripo vakcinos, t. y. 75 tūkst. dozių, kuriomis nemokamai skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė visas mūsų šalies gydymo įstaigas. Tad šiemet...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS