Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Atidarytas medžio skulptūrų drožėjų pleneras

P6200739Birželio 20 d. atidarytas jau penktus metus iš eilės Joniškio žemės ūkio mokyklos teritorijoje vykstantis tarptautinis medžio skulptūrų drožėjų pleneras „Gamta – gėrio versmė 2012“.

Medžio drožėjai, atvykę iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio, darbus pradėjo birželio 17-ąją, todėl po keturių dienų jau galima įžiūrėti ir suprasti koks meno kūrinys gimsta talentingo drožėjo rankose iš paprasčiausio rąsto.

Šiais metais savo meistriškumą demonstruoja svečiai iš Estijos, Latvijos, kitų Lietuvos miestų. Plenere dalyvauja Lauri Tamm (Estija), Edvins Krūminš (Latvija), Adolfas Teresius (Garliava), Saulius Lampickas (Alytus), Dalius Udrakis (Žagarė), Eduardas Titas (Radviliškis), Dalius Dirsė (Panevėžys), Jonas Vaicekauskas (Šiauliai), Rimantas Bagdonas (Šiauliai) ir plenero vadovas Kęstutis Krasauskas (Pasvalys).

Susirinkusiuosius į šį, jau tradiciniu tapusį renginį, sveikino plenero sumanytojas ir iniciatorius, Žemės ūkio mokyklos direktorius L. Jonaitis, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė R. Ališauskienė, Joniškio seniūnė J. Augustinaitienė.

Į dalyvius taip pat kreipėsi Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas G. Gadliauskas, kuris pasidžiaugė šiuo renginiu, padėkojo menininkams už tai, kad jų dėka Joniškyje jau po keletos dienų atsiras įspūdingų skulptūrų, papuošiančių mūsų miestą. Mero pavaduotojas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Rudnickas įteikė medžio drožėjams leidinius „Joniškio krašto sėkmės istorijos“, kuriuose taip pat yra užfiksuotos akimirkos iš ankstesniais metais vykusių medžio drožėjų plenerų.

Visi, norintys pamatyti kokiu būdu yra drožiamos skulptūros, pabendrauti su jų autoriais ir susipažinti su šiuo menu, iki birželio 25 d. gali apsilankyti Joniškio žemės ūkio mokyklos teritorijoje, kur yra įsikūrę šių metų plenero dalyviai.

Visas plenero metu sukurtas skulptūras taip pat bus galima pamatyti Joniškio miesto dienos šventės metu vyksiančiame Tarptautinio medžio skulptūrų drožėjų plenero Gamta – gėrio versmė 2012“ darbų pristatyme Joniškio parke liepos 7 d. 14.30 val.

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija ir nuotraukos

Joniškio.info

Nuotraukoje (viršuje): Svečio iš Estijos Lauri Tamm skulptūra bus skirta Joniškio krepšinio muziejui

P6200739

Prie savo kūrinio darbuojasi svečias iš Rygos Edvins Krūminš

P6200739

Plenero dalyvius pasveikinti nuvyko Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas G. Gadliauskas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Rudnickas

P6200739

Rajono mero pavaduotojas G. Gadliauskas (penktas iš kairės) kartu su plenero dalyviais

123456