Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Seniūnijose toliau vyksta diskusijos nusikaltimų prevencijos tema

ssĮgyvendinant Joniškio rajono savivaldybės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programos priemonių plano 2.3 priemonę „Nusikaltimų prevencijos dienų organizavimas seniūnijose“, Joniškio rajono savivaldybės vadovai, Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos nariai, savivaldybės administracijos darbuotojai, policijos pareigūnai lankosi seniūnijose ir susitikimuose su gyventojais aptaria aktualius nusikaltimų prevencijos klausimus.
Praeitą savaitę lankytąsi Kepalių, Skaistgirio ir Žagarės seniūnijose, kur socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai, aptarnaujantys seniūnijos teritoriją, veikiančių bendruomenių pirmininkai pasidalijo patirtimi, pasakojo apie situaciją seniūnijose.
Pastebėta, kad Kepalių seniūnijoje gerėja situacija dėl socialinės rizikos šeimų, kasmet jų mažėja, o šiuo metu yra aštuonios. Taip pat pasidžaugta, kad jaunimui pakanka veiklos, Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje organizuojamos diskotekos, kurios vyksta tvarkingai, pasitaiko mažai atvejų, kad moksleiviai vartotų alkoholį ar rūkytų jų metu.
Susitikime su Skaistgirio seniūnijos gyventojais Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos pirmininkė R. Misiūnienė pasidžiaugė, kad šioje seniūnijoje yra žemas nedarbo lygis, todėl ir padaromos nusikalstamos veikos čia yra mažiau.
Kaip ir kitų susitikimu metu, gyventojų buvo prašoma nurodyti jaunimo susibūrimo vietas, kuriose smurtaujama, vartojamas alkoholis, nes bus sudarytas tokių vietų žemėlapis.
Policijos pareigūnai skatino gyventojus burtis į saugios kaiminystės grupes, kurios padeda kurti saugią aplinką. Grupės nariai prižiūri, stebi aplinką, informuoja policiją apie galimai padarytą nuskalstamą veiką. Skaistgirio seniūnijoje jau veikia tokia grupė. Joniškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas V. Žukas, dalyvavęs susitikime, pasiūlė ją oficialiai užregistruoti.
Taip pat gyventojai buvo informuoti apie galimybę tapti policijos rėmėjais. Buvo galima ženklinti asmeninius daiktus (mobiliuosius telefonus, kompiuterius, dviračius ir kt.). Taip vagystės metu policijos pareigūnams bus lengviau identifikuoti daikto šeimininką. Šia nemokama paslauga gali pasinaudoti visi gyventojai. Policijos atstovai informavo, kad sunešus daugiau norimų ženklinti daiktų į vieną vietą, yra galimybė pasikviesti pareigūną, kuris tai ir atliks. Daiktą galima atneštis ir į policijos komisariatą, kur jis bus taip pat nemokamai pažymėtas.

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija ir nuotraukos

Joniškio.info

(Visited 68 times, 1 visits today)