Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Joniškio rajone aptartos pegreitinto ir supaprastinto proceso problemos

123    Birželio 18 dieną Joniškio rajono apylinkės teisme vyko Šiaulių apygardos prokuratūros, Šiaulių apygardos teismo, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojų susitikimas, kurio tema „Pagreitinto ir supaprastinto proceso efektyvumas ikiteisminiame tyrime“.

    Susitikime dalyvavo Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Aivaras Povilaitis, Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Irena Ivanovienė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Robertas Jagminas, Joniškio rajono apylinkės teismo pirmininkas Vidmantas Gestautas, teisėja Violeta  Kurtkienė, Joniškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorai: Albinas Bambalas, Helvijas Keturakis, Renaldas Budrys, Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Narušis, Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Aušrys Grybė ir ikiteisminio tyrimo tyrėjai.

      Susitikimo metu buvo aptartos pagrindinės pagreitinto proceso problemos ikiteisminiame tyrime. Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Aivaras Povilaitis pasidžiaugė, kad Šiaulių apygardos rezultatai yra geriausi iš visų penkių apygardų ne tik pagreitinto proceso, bet ir supaprastinto proceso bylose. Vyriausiojo prokuroro nuomone, baudžiamasis įsakymas yra efektyvesnė tyrimo forma nei pagreitinto proceso byla.

     Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Robertas Jagminas paminėjo, kad visos pagreitinto proceso formos yra pačios pigiausios, taupančios policijos tyrėjų laiką ir sąnaudas. Kaip pavyzdį pateikė Pakruojo rajono policijos komisariato tyrėjų patirtį. Šiuo metu Pakruojyje kiekvienas tyrėjas turi apie 10-12 ikiteisminio tyrimo bylų, kai Joniškio r. PK tyrėjai turi virš 20 bylų. O visą tai lemia didelis procentas (virš 40 proc.) pagreitinto proceso bylų perdavimą teismui.

     Šiaulių apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė I. Ivanovienė pasidomėjo Joniškio rajono policijos komisariato tyrėjų problemomis.  Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Narušis kalbėjo apie dideles pagreitinto proceso bylų apimtis, ir ar visada reikalingos pažymos iš psichikos centro, charakteristikos, jei įtariamasis niekur nedirba, ar visada būtina apklausti pareigūnus, jei medžiagoje jau yra jų tarnybiniai pranešimai.

     Joniškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Helvijas Keturakis pabrėžė, kad kiekviena byla yra individuali. Kartais atrodo, kad labai paprasta pagreitinto proceso tvarka atlikti veiksmus byloje, tačiau prireikia ne vienos papildomos apklausos ir pažymos.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Joniškio.info

(Visited 437 times, 1 visits today)